Studio estetiky

a

korektivní péče

Objednat on-line
Studio eXtreme - estetika a korektivní péče Studio eXtreme body - estetika a korektivní péče
 

Fotoepilace a fotorevujenace

Studio eXtreme - Fotoepilace a fotorevujenace

Při epilaci je cílem zásahu paprsku pigment melanin. Chloupky během svého růstu procházejí několika růstovými fázemi. Pro fotoepilaci jsou vhodné jen chloupky v aktivní růstové fázi, tzv. anagenu, kdy je chloupek v kontaktu s folikulem a je schopen převést dávku energie, potřebnou pro tepelné zničení folikulu.

V této aktivní fázi se nachází v průměru 60% chloupků, které vidíme na kůži. Chloupky se pak v různě dlouhých cyklech, obnovují. Proto je nutno absolvovat několik ošetření s doporučeným časovým odstupem. Přesný počet ošetření nelze určit předem, průměrný počet je kolem 4 – 6 ošetření. Fotoepilací lze dosáhnout až 95% redukce chloupků.

Fotorejuvenace

Fotorejuvenace je ošetření při kterém dochází k lehkému termickému poškození kolagenových vláken, které pak spustí produkci nové kolagenové sítě, která napomůže vypnutí pokožky a redukci vrásek. Doporučený počet ošetření 3 – 5 s odstupem 4 týdnů. Mezi ošetřeními se doporučuje pravidelná aplikace podpůrné kosmetiky.

Odstranění pigmentových skvrn

Při odstraňování pigmentových skvrn dochází k selektivnímu zahřátí pigmentu melaninu obsaženého v pigmentové lézi a jeho koagulaci. Po několika dnech dochází k samovolnému postupnému sloupnutí stroupků v místě pigmentace. Kůži je pak nutno po dobu několika týdnů důsledně chránit před sluncem a používat krémy s vysokým faktorem SF 50 i více. Opalování po ošetřování pak musí být velmi jemné a postupné.

Redukce rozšířených žilek

IPL SmartPULS lze také odstraňovat rozšířené žilky, cílem zásahu je v tomto případě hemoglobin. V průběhu ošetření dochází k zahřátí žilky a tepelnému poškození cévní stěny. Nefunkční žilka se pak v průběhu 10 – 14 dnů postupně vstřebá. Po ošetření je opět nutné používat krém s vysokým faktorem sluneční ochrany SF 50 a více.

Ošetření akné

IPL smartPULS se efektivně využívá pro cílené ošetření pleti s projevy akné. Pro dosažení trvalejších výsledků je potřeba provést 3 – 5 ošetření a po půl až roce kůru zopakovat. Ošetřením IPL SmartPULS lze účinně zlepšit stav zjizvené tkáně a také zjemnit pigmentaci.

Jizvičky a strije

IPL lze použít také pro zlepšení stavu čerstvých jizviček a strijí. Tepelnou aktivací lze podpořit tvorbu nového kolagenu, který pleť zpevní, zlepší se textura kůže a zmírní se nežádoucí zbarvení. Doporučený počet ošetření 2 – 3x. Pravidelná aplikace ošetřující kosmetiky výsledný efekt výrazně urychlí.

Cena za jedno ošetření je od 400,- Kč vč. DPH. Více informací se dozvíte přímo ve Studiu eXtreme.