Studio estetiky

a

korektivní péče

Objednat on-line
Studio eXtreme - estetika a korektivní péče Studio eXtreme body - estetika a korektivní péče
 

Chemický peeling MESOESTETIC

Studio eXtreme - Chemický peeling

Chemický peeling MESOESTETIC využívá chemické vlastnosti ovocných kyselin k odloučení nejsvrchnější částí pokožky. Po aplikaci naruší kůži do určité požadované hloubky. Po ošetření následuje regenerace pokožky, nová kůže je hladší a kvalitnější. Tento zákrok je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé výsledky.

Chemický peeling je účinný postup používaný nejen k regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad. Konkrétně lze tuto metodu použít ke:

Po aplikaci se zrychlí obnova kožních buněk, zlepší se kvalita elastických vláken, zlepší se hydratace kůže (zvýší se vazebná kapacita pro vodu), sníží se produkce mazu a upraví se abnormální rohovění (folikulární keratinizace). Nezanedbatelným účinkem chemického peelingu je i efekt antioxidační.

Jak často se chemický peeling doporučuje?

Ošetření je nutno podstoupit v několika sezeních, přibližně 4-6 x v závislosti na typu poškození pokožky. Další ošetření se provádí podle potřeby, nejdříve však za rok. Chemický peeling je nejvhodnější provádět na podzim a v zimě, tj. před prvním jarním sluncem.

Jaká je příprava na chemický peeling?

Před vlastním chemickým peelingem se provádí tzv. domácí příprava. Během ní se na kůži aplikují krémy s ovocnými kyselinami v nižších koncentracích (10%) než té, jež se užívá k vlastnímu ošetření. Po několika dnech je kůže připravena na profesionální ošetření vysoce koncetrovanou kyselinou glykolovou.

Jak ošetření probíhá?

Ošetření je nebolestivé a znecitlivění není nutné. Výjimečně můžete při ošetření cítit lehké štípání. Na pokožku je aplikována štětečkem velmi jemná kyselina glykolová v různých koncentracích (30% - 50%). Po několika minutách působení je látka neutralizována a odstraněna. Působením látky dojde nejprve k rozvolnění povrchové vrstvy kůže, která se následně začne olupovat a obnovovat. Tím je dosaženo mladistvějšího a svěžejšího vzhledu.

Jak pečovat o pleť po aplikaci?

Po ošetření bude vaše pokožka lehce začervenalá a mohou se vytvořit i malé stroupky, během 5–14 dnů se pokožka bude jemně olupovat. U chemického peelingu je důležité se po dobu ošetřování vyhnout slunečnímu záření a užívat krémy s vysokým ochranným faktorem. Naši profesionálové vám doporučí, jaké přípravky je třeba na ošetřenou pleť aplikovat. Většinou se jedná o přípravky zklidňující pokožku a podporující její regeneraci. Chemický peeling je při dodržení správného postupu u správné diagnózy velmi účinnou léčebnou a korektivní metodou, která mnohdy může nahradit jiné, mnohem finančně nákladnější ošetření (např. ošetření lasery).

Cena za ošetření je od 1 000,- Kč vč. DPH